Po briefinigu prezesa TVP: jaki nowy skład multipleksów DVB-T po 15.02?

Po briefinigu prezesa TVP: jaki nowy skład multipleksów DVB-T po 15.02?Podczas briefingu prasowego prezesa zarządu Telewizji Polskiej, Juliusza Brauna, poinformowano o zmianach w składzie multipleksów cyfrowej telewizji naziemnej.

Zgodnie z zapowiedziami od 15 lutego na multipleksie pierwszym dostępne będą dwa nowe kanały: TV Trwam oraz TVP ABC. Z kolei TVP INFO trafi na multipleks trzeci. Do oferty MUX-1 dołączone zostaną kanały TVP 1 i TVP 2 w standardowej rozdzielczości. Będą one dostępne do 15 marca 2014 roku.

Na multipleksie trzecim dostępne będą wszystkie dotychczasowo nadawane naziemnie kanały TVP (w tym, jak wcześniej informowaliśmy, TVP Polonia oraz TVP 1 HD i TVP 2 HD).
 

Docelowy skład MUX 1 od 15 lutego 2014 roku:

- Polo TV
- Eska TV
- TTV
- ATM Rozrywka
- TV Trwam
- TVP ABC
- TVP 1 SD (do 15 marca)
- TVP 2 SD (do 15 marca)

Docelowy skład MUX 3 od 15 lutego 2014 roku:

- TVP 1 HD
- TVP 2 HD
- TVP INFO
- TVP Regionalna
- TVP Historia
- TVP Kultura
- TVP Rozrywka
- TVP Polonia

Podczas briefingu Braun przedstawił też statystyki podsumowujące poprzedni rok działalności TVP.

- Wśród 20 programów, które w 2013 roku miały najwyższe udziały i najwyższą widownię jest 19 programów Telewizji Polskiej. Znaczna część to wydarzenia sportowe, ale także specjalne wydanie "Wiadomości" z dnia watykańskiego konklawe. Widzowie docenili też programy informacyjne - na pierwszym miejscu jest "Teleexpress", na drugim - "Wiadomości" - powiedział prezes TVP. Doceniono także seriale cotygodniowe i codzienne emitowane na antenie Telewizji Polskiej. Prezes Braun podkreślał, że większość z nich jest produkowanych przez Telewizję. - Mamy się czym pochwalić i mamy, z czego być dumni, bo są to programy, które spełniają kryterium misyjnego charakteru programu, które wynika z ustawy. To są wszystko programy o bardzo wysokiej jakości - mówił Braun.

źródło: TVP / sat-charts.eu
Po briefinigu prezesa TVP: jaki nowy skład multipleksów DVB-T po 15.02?

Pozostałe informacje


Komentarze ():