Rumuński TVR z kanałem dla Mołdawii (wideo)

Rumuński TVR z kanałem dla Mołdawii (wideo)Rumuński nadawca publiczny TVR z początkiem grudnia uruchomił kanał TVR Moldova dla widzów w Mołdawii.

W ramówce TVR Moldova znalazły się programy znane z anten TVR 1 i TVR 2. Ofertę uzupełniają również audycje tworzone specjalnie dla widzów w Mołdawii przez ekipę TVR w Kiszyniowie.

Na chwilę obecną kanał dociera do ponad 700 tys. osób będących w zasięgu testowej emisji DVB-T2 w Kiszyniowie. Dodatkowo stacja dostępna jest z satelity Eutelsat 16A. Na satelicie przekaz TVR Moldova jest jednak szyfrowany w Viaccess 2.6.
 Parametry TVR Moldova


Jest to powrót TVR na rynek mołdawski. Jeszcze 6 lat temu z nadajników naziemnych na terenie Mołdawii nadawano TVR 1. Po przejęciu władzy przez komunistów zaniechano dalszej emisji rumuńskiego kanału.

Teraz zgodnie z decyzją Europejskiego Trybunału Praw Człowieka z dnia 15 października 2013, w sprawie polubownego rozstrzygnięcia sporu dotyczącego emisji telewizji rumuńskiej, emisję przywrócono - tym razem decydując się na uruchomienie oddzielnego kanału na tamtejszy rynek.

źródło: sat-charts.eu

Pozostałe informacje


Komentarze ():